poniedziałek, 04 marzec 2013 10:04

Ayurveda

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 

 

Ajurweda, można spotkać różne tłumaczenia nazwy medycyny hinduskiej. Najprościej, Ajurweda czyli życie w zdrowiu, jest jedną z najstarszych spisanych szkół medycznych. Podręczniki medyczne zostały spisane kilkaset lat przen naszą erą. Interesujące jest to, że juz wtedy medycyna indyjska miała specjalności, tj. chirurgia, czy jeszcze bardziej interesującą nas odmładzanie. Wiedza ta spisana została przez mędrców medycyny. Specjalnością także była nauka o witalności, czyli o stosowaniu afrodyzjaków. Ajurweda zajmuje się także psychicznym i duchowym zdrowiem. Jako jedna z niewielu sztuk medycznych, uznawana jest przez Światową organizacje zdrowia.

 

 

 

Czytany 19356 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 listopad 2013 20:34
Więcej w tej kategorii: « Zioła Sklepy zielarskie »
Zaloguj się, by skomentować

Dlaczego tyjemy

Przeciętna dieta zawiera duża ilość tłuszczów. Są one trawione i dostają się do krwi. Przy słabej aktywności fizycznej. organizm nie jest w stanie spożytkować ich do końca. Nie zużyte tuszce odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Cytaty

"Ludzie tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie."

Paulo Coelho 

Sentencje

"Najwyższy stworzył lekarstwo w ziemi, a mąż mądry nie będzie się nim brzydził"

Agryppa Nettesheim

Mądrości ojca medycyny

"Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby."

Hipokrates

Zielnik Syreniusza

Jednym z najstarszych dzieł ziołolecznictwa w Europie jest Zielnik napisany przez lekarza, profesora Akademii Krakowskiej Syreniusza. Zawiera on opisy kilkuset ziół i roślin leczniczych.

Maksymy

"Dziś zadbaj o zdrowie, abyś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy."

Pliniusz Starszy

Książki o zdrowiu i urodzie

książki zdrowie