środa, 20 styczeń 2016 07:50

Bioflawonoidy

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bioflawonoidy to w pełni naturalne substancje, dzięki którym rośliny ( a w szczególności ich owoce), zachowują swój naturalny kolor. W tej grupie substancji znajduje się aż 4000 różnych związków, które należą do grup flawonów, katechin i antocyjanidyn.

Flawonoidy są tak zdrowe, ponieważ wpływają na wiele aspektów funkcjonowania organizmu – chronią przed miażdżycą, pozwalają zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby serca i nowotwory, a także usuwają z organizmu wolne rodniki. Nie należą do witamin, ale jeśli zastosujemy je wraz z witaminami (na przykład witaminą C), przyswajalność tych ostatnich znacznie się zwiększy.

 

Bioflawonoidy to także antyoksydanty – dzięki ich zastosowaniu, można zmniejszyć ilość wolnych rodników w organizmie. Bogate źródło bioflawonoidów to na przykład winogrona, oliwa z oliwek i warzywa zielonymi liśćmi. Regularne stosowanie bioflawonoidów wpływa korzystnie na długość życia, co widać szczególnie na przykładzie mieszkańców krajów śródziemnomorskich – żyją oni dłużej, dzięki temu, że ich dieta obfituje w ten składnik odżywczy.

https://centrumamis.pl/pl/searchquery/bioflawonoidy/1/phot/5

Czytany 719 razy
Zaloguj się, by skomentować