piątek, 08 styczeń 2016 09:02

BCAA

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Osoby, które aktywnie uprawiają kulturystykę wiedzą, jak ważna jest regeneracja organizmu po ćwiczeniach. BCAA to suplement diety do stosowania po treningu, który pozwala zarówno wzmocnić mięśnie, jak i zahamować ich rozpad w procesie katabolizmu.

Aminokwasy BCAA mają specjalną budowę, która sprawia, że łatwo wbudowują się w mięśnie, stanowiąc dla nich źródło energii. BCAA można stosować także wtedy, gdy często czujemy się zmęczeni, lub odchudzamy się i nie chcemy, by zmniejszyła się nasza masa mięśniowa.

 

BCAA często jest wzbogacane o dodatkowe aminokwasy, takie, jak glutamina i tauryna, które dają dodatkowe korzyści dla mięśni. W sklepach są dostępne aminokwasy BCAA o różnej proporcji składników aktywnych. BCAA, jako jeden z niewielu produktów białkowych, można stosować bezpośrednio w czasie wysiłku lub chwilę po nim. Przyjęcie takiej odżywki wpływa korzystnie na pracę mięśni i dostarcza im natychmiastowego źródła energii. Wybierając odżywkę złożoną, która zawiera BCAA, zwróć uwagę na to, jaka jest zawartość tych aminokwasów.

BCAA

Czytany 818 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 styczeń 2016 08:20
Zaloguj się, by skomentować